Vâlcea

Casa Daniela

VERIFICĂ DISPONIBILITATEA
Casa Daniela

Hotel Casa Daniela

Adresă: Strada Olari 82, 245800 Horezu, România

Despre Hotel Casa Daniela

Hotel Casa Daniela este situat în inima orașului Horezu, un loc ideal pentru turiștii care caută confort și relaxare. Acest hotel oferă o atmosferă plăcută și primitoare, fiind dotat cu un frumos jardin unde oaspeții se pot bucura de natura din jur. Casa Daniela dispune de o terasă spațioasă, unde puteți savura o cafea sau un ceai în aer liber, precum și de WiFi gratuit și parcare privată gratuită pentru toți oaspeții.

Facilități

  • Punctaj: 8.4
  • Parcare gratuită: Disponibilă pe proprietate, fără rezervare necesară.
  • WiFi gratuit: Conexiune disponibilă în întreaga proprietate.
  • Baie privată: Fiecare cameră este dotată cu baie privată.
  • Exterioare: Terasă și grădină.
  • Animale de companie: Acceptate gratuit.

Locația și împrejurimile

Casa Daniela se află la o distanță de 114 km de Aeroportul Craiova, ceea ce face ca accesibilitatea să fie un avantaj major pentru oaspeți. Horezu este o destinație turistică renumită pentru ceramica sa, iar în imediata apropiere a hotelului, vizitatorii pot explora numeroase ateliere de olărit. De asemenea, în zonă se află și diverse trasee de drumeție care oferă oportunități excelente pentru cei care iubesc natura.

Avantajele locației

  • Proximitatea față de atracțiile turistice locale.
  • Acces ușor la transportul public.
  • Atmosferă liniștită, ideală pentru relaxare.
  • Restaurant și magazine în apropiere.

Întrebări frecvente

1. Ce tipuri de camere sunt disponibile la Casa Daniela?

Casa Daniela oferă camere dotate cu baie privată, oferind confort și intimitate pentru toți oaspeții.

2. Există opțiuni de parcare la hotel?

Da, Casa Daniela oferă parcare privată gratuită, fără a fi necesară rezervarea prealabilă.

3. Este permis accesul animalelor de companie?

Da, animalele de companie sunt acceptate gratuit la Casa Daniela.

4. Care sunt orele de check-in și check-out?

Check-in-ul se face între orele 12:00 și 00:00, iar check-out-ul între 07:00 și 11:00.

5. Este disponibil WiFi gratuit?

Da, hotelul oferă WiFi gratuit în întreaga proprietate.

6. Există restricții de vârstă pentru check-in?

Nu, nu există o vârstă minimă pentru check-in la Casa Daniela.

7. Acceptați plata în numerar?

Nu, Casa Daniela nu acceptă plata în numerar; toate plățile se fac prin card.

VERIFICĂ DISPONIBILITATEA

Locația cazării:

Strada Olari 82, 245800 Horezu, Rumanía

Alte hoteluri care te-ar putea interesa: